Wczytywanie...

co warto wiedzieć ?

Sprawy o które najczęściej pytacie


Pytania dotyczące osób zainteresoanych video-rejestracją oraz wynajęciem fotografa na ślub, komunię oraz inne imprezy okolicznościowe.

Pytania związane zobsługą FOTO i VIDEO.


Pakiet Blu-Ray: Każdy nasz klient otrzymuje 2 komplety Blu-Ray oraz 3 komplety DVD z indywidualnie zaprojektowanymi okładkami, nadrukami oraz filmowym menu. Na życzenie klienta istnieje również możliwość otrzymania filmu na pamięci PenDrive
Pakiet DVD: Każdy nasz klient otrzymuje 3 komplety DVD z indywidualnie zaprojektowanymi okładkami, nadrukami oraz filmowym menu. Na życzenie klienta istnieje również możliwość otrzymania filmu na pamięci PenDrive.
Tak, każdy kamerzysta i fotograf posiada specjalne uprawnienia do filmowania oraz fotografowania w kościele.
W przypadku wesela 2-dniowego reportaż zdjęciowy wykonujemy zazwyczaj tylko w pierwszym dniu wesela. Oczywiście jest możliwość ustalenia indywidualnego zamówienia fotografa na dzień poprawin.
Wiele firm na rynku reklamuje się jako wykonawcy materiału ślubnego w wysokiej rozdzielczości HDV. Wielu Klientów daje się na to nabrać myśląc że zakupiło wideofilmowanie FULL HD. Chcąc Państwu pomóc nie dać się oszukać wyjaśniamy iż NIE JEST TO TO SAMO!!!
HDV to skrót od High Definition Video czyli obraz w wysokiej rozdzielczości. Oznacza to że obraz rejestrowany jest w rozdzielczości 1440×1080 pikseli. Obraz nagrany w jakości Full HD natomiast ma rozdzielczość 1920x1080 czyli o 1/3 linii w poziomie więcej, co gwarantuje dużą wyższą jakość i większą ilość szczegółów. Dodatkowo należy zwrócić uwagę na parametry kamer jakie wykorzystywane są do nagrań. Kamery którymi się posługujemy poza jakością Full HD obrazu, posiadają także dużą trójprzetwornikową (1/2') matrycę dzięki czemu mogą z powodzeniem pracować w słabszych warunkach oświetleniowych.
Mimo iż zdjęcia wykonujemy tylko w formacie RAW , nie przekazujemy Państwu surowego formatu. Na płycie znajdą się zdjęcia już wywołane do formatu JPG – oczywiście poddane obróbce w pełnej jakości, w standardowym profilu kolorów, które można wywołać we własnym zakresie w każdym FOTOLABIE.
Liczba zdjęć reportażu ślubnego zwykle wynosi od 500-700, obrobionych gotowych do wywołania zdjęć (liczba zdjęć zależna od wydarzeń na ślubie i weselu).
Nie dajemy tzw „surówek”. Materiał źródłowy jest praktycznie w całości wykorzystany do finalnego produktu, nie widzimy więc potrzeby przekazywania „surowego” materiału.
Długość trwania filmu zależna jest od sytuacji i zdarzeń na ślubie i weselu. Najczęściej jednak film z jednodniowej uroczystości to materiał trwający od 120-150 min. Natomiast jeśli usluga obejmuje Poprawiny to czas trawnia filmu z drugiego dnia wynosi ok. 90 min od 180-240 min. filmu. Oczywiście wykonujemy również produkcje według indywidulanych ustaleń.
Fotografia począwszy od przygotowań, błogosławieństw, ślub, uroczystość weselną po oczepiny. W cenę reportażu zdjęciowego wchodzi również plener w dniu wesela lub w inny dzień po weselu.
Bardzo chętnie będziemy polegać na Waszych upodobaniach. Jeżeli macie swoje ulubione utwory, chętnie skorzystamy z nich podczas tworzenia filmu ślubnego.
Działamy na obszarze całego kraju. Nasza siedziba znajduje się w Trzebini k/ Żywca. Filmujemy i fotografujemy najczęściej w województwie śląskim i małopolskim. Największe jednak pole naszego działania to Żywiecczyzna i okolice Bielska-Białej.
Jeśli jesteście zdecydowani, podpisujemy umowę i przelewacie lub przekazujecie osobiście zadatek w wysokości 20% ustalonej kwoty. Umowę nie koniecznie trzeba spisywać osobiście w Naszej siedzibie, praktykujemy spisywanie umów drogą elektroniczną ( skany ). Termin jest zarezerwowany.
Proponujemy z jak największym wyprzedzeniem zamawiać nasze usługi. Proponujemy kontaktować się z Nami po rezerwacji sali weselnej. Jeśli Państwo są zdecydowani na Nasze usługi nie należy zwlekać, ponieważ interesujący Państwa termin może okazać się już zajęty.
W momencie podpisania umowy Państwo Młodzi wpłacają zadatek w wysokości 20% całościowej ceny usługi. Resztę kwoty należy uiścić dopiero w momencie odbioru gotowego produktu.
Koszty dojazdu są uzgadniane indywidualnie w zależności od odległości wykonywania usługi i pakietu. Najczęściej jednak realizacja do 30 km - dojazd w cenie !
Wszystko ustalamy indywidualnie z Wami. Kamerzysta i fotograf rozpoczynają pracę od przygotowań ślubnych. Najczęściej jest to 2-3 godziny przed ślubem.
Podczas przyjęcia weselnego nagrania trwają do zakończenia oczepin. Często jest tak, że kamerzysta zostaje również po nich, jeżeli stwierdzamy, że potrzebujemy więcej materiału do późniejszego montażu. Najczęściej jest to godzina między 1-2 w nocy.

Nie znalazłeś swojego tematu ?


W razie jakichkolwiek innych pytań dotyczących obsługi filmowej i fotograficznej ślubu oraz wesela, zapraszamy do kontaktu telefonicznego lub mailowego. Chętnie pomożemy rozwiać wszystkie Wasze wątpliwości dotyczące pracy kamerzysty lub fotografa na Twoim przyjęciu weselnym.


34-300 Trzebinia, ul. Beskidzka 193
+48 502 719 920
szymik.arek@wp.pl